Horoskopy › Výklad karetTarotové karty › Karta Luna

Tarotová karta - Luna

Tarotová karta Luna

Klíčové pojmy:

pasivita, minulost, tajemství, spánek
(závislost, manipulovatelnost)

Výklad karty:

Luna je k nám natočena z profilu. Nepromlouvá přímo k nám. Zdá se také, jako by se za ní schovávalo slunce se svými paprsky. Důvod je jednoduchý. Luna je skutečně jakýmsi zrcadlem slunce. Její svit, který v noci můžeme pozorovat, je totiž jen odrazem sluneční záře.

Kdysi dávno byla Luna živá. Dnes je to jen studený kámen. Její tvář se po miliony let nemění. Není zdrojem energie jako slunce, pouze přijímá a odráží paprsky, které k ní dorazí. Je pro nás tedy především symbolem pasivity. Vše, co na ní nyní vidíme, je otázkou dávné minulosti.

Luna je průvodkyně. Nenabídne Vám pomocnou ruku. Je příliš vzdálena a pluje po své cestě na noční obloze. Můžete při pohledu na ni přemýšlet o dávných časech a studovat tajemství, které její zvrásněná tvář skrývá. S Lunou získáte inspiraci a prostor k rozjímání v místech, která obklopuje temnota.

Ve vztazích tak Luna ztělesňuje vždy toho méně aktivního, který na sebe nechává zářit svůj protějšek. Toho, kdo se rád nechává vést a přemlouvat. Případně někoho, kdo využívá energii druhých, aby mohl žít v jejich záři. Luna nás upozorňuje na člověka nebo období, které bude pasivní. Může se jednat o blízkou osobu, od níž jste si slibovali, že Vám dodá sílu, a která jen pasivně přihlíží. Luna může ale stejně dobře naznačovat, že nyní přichází doba, kdy byste Vy sami měli snížit svoji aktivitu a zpomalit. Noc, které Luna panuje, je totiž časem spánku a snů

Na kartě kromě Luny dominují dva psi a rak. Ti společně připomínají rozdílné možnosti, jak lze pasivní charakter Luny rozvinout. Stejně jako je nám Luna vzdálená svoji chladností a odloučeností na nebeské dráze, je i podstata psů a raka daleka té lidské. Jsou to zvířata, která mohou žít samostatně. Člověka ke svému životu nepotřebují.

Psy si však lze podmanit. Vyjadřují tedy možnost, že s pasivními lidmi lze někdy manipulovat. Že je lze doslova "vycvičit" nebo "ochočit". Zamyslete se, zda u sebe nebo ve svém okolí nepozorujete náznaky takového chování. Luna se tak v podobě psů stává naprosto závislou na svém protějšku. Bez slunce by byla nadobro ztracená.

Rak, který je zobrazen nejníže, naopak připomíná bytost, která není schopna jakéhokoli vztahu a usměrnění. Rak je k pasivitě vůči člověku přírodou předurčen a žije raději v odloučení na dně velkého bazénu. Ztělesňuje proto takové lidi, kteří své bohatství (perly, které rak svírá) nacházejí uvnitř vlastní samoty (za krunýřem).

Bez slunce by Luna tedy nebyla takovou, jak ji známe. Luna proto potřebuje partnera, který ji bude dávat energii a světlo do života. Bez slunce by byla Luna v podstatě neviditelná.

Emanuela – Výklad karet, Práce s kyvadlem, Minulé životy a karma, Reiki na dálku

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz