Horoskopy › Výklad karetTarotové karty › Karta Poustevník

Tarotová karta - Poustevník

Tarotová karta Poustevník

Klíčové pojmy:

stárnutí, odloučení, nadhled, meditace
(samota, úbytek sil)

Výklad karty:

Poustevník je stárnoucí mudrc, který žije v odloučení. Věnuje se meditaci a rozjímání o životě. Zajímá ho především minulost. Jeho pohled směřuje doleva, což naznačuje zpětný pohled v čase. Kdyby byl otočen na druhou stranu, připomínal by nám pohled do budoucnosti. Poustevník je zahalen do teplého pláště proto, že ztělesňuje podzim života.

V ruce má hůl a lucernu. Lucerna je zdrojem světla a světlo je zdrojem poznání. Poustevník kráčí ve své mysli vzpomínkami zpět a lucernou osvětluje dávné zážitky. Ty vystupují ze tmy zapomnění. Poustevník tak postupně prochází a hodnotí svůj život. I Vy se můžete po jeho vzoru ponořit do vzpomínek a uvažovat, co se Vám do dnešního dne podařilo lépe a co hůře. Zavřete oči a meditujte. Lucernou se pak stane Vaše vědomá mysl, která rozjasní potemnělá zákoutí Vaší minulosti.

Nejistý krok vyžaduje oporu. Hůl ve druhé ruce Poustevníka je tak připomínkou stáří. To přichází nenápadně a je potřeba se s ním vždy smířit. Nejlépe pak být na něj připraven již předem.

Jsou dvě možnosti, proč se Poustevník odebral do ústraní. Jednal dobrovolně a odešel proto, aby načerpal novou energii. Být ve společnosti je totiž mnohdy povzbuzující, ale i vysilující. A pouze samota pomáhá koncentrovat myšlenky a dodává schopnost hledat nové prameny ve Vašem nitru. Je však možné, že Poustevníkova samota je i vyústěním nezájmu jeho okolí. Byl tedy do své samoty uvržen nedobrovolně? Musíte sami najít takovou odpověď, která je bližší Vašemu osobnímu příběhu.

Zamyslete se prvně, zda ve Vašem blízkém okolí nespatřujete někoho, jehož osud se podobá příběhu Poustevníka. Někoho, kdo by si zasloužil a uvítal Vaši pozornost, aby byl vytržen ze spárů osamění. Žít na okraji zájmu může být trpké a bolestné. I když je stáří možná ještě daleko, Vašich sil určitě bude během let ubývat. A pokud budete mít to štěstí, jednou také zestárnete.

Zkuste ale začít uvažovat i sami nad sebou jako Poustevníkem. Nenacházíte se nyní v období, kterému by prospělo stáhnout se více do ústraní? Samota Vám může přinést odpočinek i potřebný nadhled. Poustevníkem je možné se stát i jen na pár hodin týdně. Vymanit se z kolotoče závazků a pracovních povinností – mít čas meditovat, relaxovat, přemýšlet.

Pokud v klidu zhodnotíte, že svůj život žijete správně, dodá Vám to hrdost a nové síly. Budete pak snáze pokračovat v dosavadním snažení s vědomím, že každý Váš krok má skutečně smysl a přináší Vám naplnění. A pokud zjistíte, že Vaše životní cesta není úplně v souladu s Vaším přesvědčením, můžete se stát skromným Poustevníkem. Třeba jen dočasně. Nalezení vnitřního smíru je otázkou času a odříkání.

Oliver – Výklad karet, Práce s kyvadlem, Minulé životy a karma

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz