Horoskopy › Výklad karetTarotové karty › Karta Slunce

Tarotová karta - Slunce

Tarotová karta Slunce

Klíčové pojmy:

energie, pracovitost, motivace, spolupráce
(úzkost, rivalita)

Výklad karty:

Slunce se dívá upřeně přímo na nás. Jeho žluté paprsky nabité energií doslova tančí. Červené jsou pro změnu jako rozžhavené meče. Barevné kapky směřují od Slunce pryč a rovněž vyjadřují prýštící energii, které má slunce na rozdávání.

Tato karta Vám přináší motivaci a odhodlání. Nejde jen o to nějakou činnost začít, ale mít i dostatek sil k tomu vytrvat a nepolevit ve snažení po týdny, nebo třeba i měsíce. Právě Slunce může naznačovat, že nastala vhodná doba pustit se do rozsáhlých projektů, protože budete mít energie na rozdávání. Případně, že se ve Vašem okolí objeví nějaký "tahoun", který Vás dokáže motivovat ke zvýšenému pracovnímu úsilí.

Dvě spoře oděné postavy ve spodní části karty připomínají buď zápas nebo snahu si navzájem pomoci. Oba muži totiž balancují na vodní hladině. Chůze po vodě je odedávna považována za zázrak. Karta tak ukazuje, že pod přímým vlivem Slunce není nic nemožné.

U postav není však zřejmé, jestli se snaží jedna druhou vyvést z rovnováhy nebo se naopak navzájem podporují. V prvním případě se jedná o rivalitu, ve druhém o spolupráci. Zamyslete se proto, co ve svém životě nyní pociťujete více.

Energie, kterou s sebou Slunce přináší, se může totiž snadno obrátit ve Váš neprospěch. V práci či v životě se možná objeví mocný rival, který Vám nažene strach. Obavy a úzkost však mohou přijít i v případě, že špatně odhadnete vlastní možnosti a pustíte se bezhlavě do velkého projektu, který přestanete mít pod kontrolou.

Mějte proto na paměti, že voda pod nohama mužských postav znázorňuje právě nejistotu, která vždy doprovází stav, kdy je ve hře velké množství energie.

Nezapomínejte ani na poetický rozměr, který v sobě Slunce nese. Lehnout si na vyhřáté místo nebo se na pár minut postavit k oknu a zavřít přitom oči – nechat se prostupovat uklidňujícími paprsky – to může být dostatečná odměna po vyčerpávajícím dni.

Bez slunce by Luna tedy nebyla takovou, jak ji známe. Luna proto potřebuje partnera, který ji bude dávat energii a světlo do života. Bez slunce by byla Luna v podstatě neviditelná.

Alexandra – Astrologie, Numerologie

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz