Horoskopy › Výklad karetTarotové karty › Karta Smrt

Tarotová karta - Smrt

Tarotová karta Smrt

Klíčové pojmy:

změna, příležitost, odpoutání, pokora
(zánik, utrpení)

Výklad karty:

Smrt ukazuje kostlivce s kosou. Navzdory obavám není tato karta předzvěstí fyzické smrti, ale je především symbolem životní změny. Staré odchází, aby uvolnilo cestu novému. Protože však mnoho významných životních změn je doprovázeno i bolestnými zážitky, má zde hrůzyplný výjev své opodstatnění.

Kostlivec kráčí po černém úrodném poli, na kterém již brzy začne růst obilí. To je důkazem, jak plodné a pozitivní období bude následovat. Na poli je vidět několik končetin a mužská i ženská hlava s korunou. Tyto dvě hlavy zdůrazňují, že první a nejdůležitější změna v životě se týká odpoutání od našich rodičů.

V období plnoletosti téměř každý zvažuje, zda se postavit na vlastní nohy, případně zda odejít na studia třeba do jiného města nebo do zahraničí. Takový krok představuje zánik dosavadního pohodlného života a obrazně vyjádřeno i smrt jedné životní etapy. Té, které dominovali maminka a tatínek. Dále to již nejsou oni, kdo by jako král a královna vládli Vašemu životu. Vládcem ale rozhodně není ani podivný kostlivec. Ten korunu na hlavě nemá a kartou pouze prochází.

Existuje i mnoho dalších příkladů, kde tato karta může nalézt uplatnění. Významnou příležitostí pro změnu je třeba jiné zaměstnání, kde můžete Vaši kariéru přetvořit od základů a získat novou tvář. V partnerském svazku pak existují různé etapy. Svatba je například přelomovým momentem, který k sobě lidi poutá a vytváří úrodnou půdu pro budoucí sklizeň lásky, pomoci i porozumění. Zároveň uzavírá období volnosti a menší zodpovědnosti a někdy i opět období spojené s přímým vlivem rodičů.

Na rozdíl od ostatních tato karta na sobě nemá zobrazený název, a proto je pojmenování Smrt je poměrně zavádějící. Je zjevné, že mnohem výstižněji by se mohla jmenovat například Změna. Ovšem kostlivec je u nás až příliš úzce spojen se zánikem a utrpením, než aby připomínal i zrod čehokoli nového.

Avšak kostlivec na kartě je jiný. Není vidět jen holá kostra, ale spíše kostnatá postava pokrytá zčásti svalovinou. Vidíme tedy někoho, kdo musel přijít o svůj vzhled, aby nabyl nové podoby. Je možné, že již za pár kroků bude mít kostlivec opět tělo na svém místě a bude mít i novou lidskou tvář.

Věci se v životě mění. Mnohé jsou nepodstatné, ale některé zásadní. Tato karta je připomínkou právě těch důležitých, které Vás mohou změnit bytostně (obrazně až na kost). Nepropadejte však sklíčenosti při pohledu na kostlivce. Tuto kartu přijímejte hlavou, nikoli přímočaře srdcem. Srdce může být motorem, ale udávat směr změn Vašeho života by měl Váš rozum.

Pokud má zůstat zachována důležitá rovnováha v přírodě i v životě, musí vždy něco skončit a odejít, aby mohlo cokoli dalšího nového přijít. Všechny změny je je nakonec třeba přijímat s pokorou.

Anežka – Výklad karet, Čtení z kávové sedliny, Čakry, Práce s energií

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz