Horoskopy › Výklad karetTarotové karty › Karta Spravedlnost

Tarotová karta - Spravedlnost

Tarotová karta Spravedlnost

Klíčové pojmy:

rozvážnost, zásadovost, smíření, rovnováha
(nerozhodnost, pochyby)

Výklad karty:

Spravedlnost je rozvážná a úctyhodná strážkyně stability. V rukách svírá váhy a meč. Váhy připomínají, že Spravedlnost bedlivě dbá na to, aby každý svůj čin i každé své slovo pečlivě zvážila. Meč je znamením dodržování pořádku a varovným signálem pro každého, kdo by chtěl uvrhnout svět Spravedlnosti do chaosu či bezpráví.

Určité principy a pořádek jsou Spravedlnosti vlastní. Rozhoduje se vždy pouze díky zralému uvážení a ne na základě intuice, instinktů nebo nálady. Aby se vyvarovala chyb, přemýšlí o důležitých věcech i ve smutku i v radosti. Jen tak může zjistit, jestli její rozhodnutí obstojí v dobrých i zlých časech. A Vy se můžete její rozvážností inspirovat.

Pokud sníte čokoládu a poté se zakousnete do sladkého jablka, bude Vám toto jablko připadat kyselé. Pokud si postavíte běžný dům hned vedle luxusní vily s bazénem a golfovým hřištěm, budete si připadat chudí. Ale pokud se ocitnete na saharské poušti spoře oděni a jen s obyčejnou lahví vody, můžete si připadat nakonec bohatí. Spravedlnost to ví, a proto vzhlíží nejen k bohatým, ale i k chudým. Jedni ani druzí nejsou o nic lepší, jen mají často rozdílné osudy.

Zvážit všechna pro a proti ve složitých situacích, kdy se svět mění mnohdy ze dne na den, je těžké a někdy i nemožné. Co platilo v pátek, je již v pondělí jinak. Spravedlnost proto musí být smířena sama se sebou a s tím, že její úspěch vždy bude doprovázen pochybami a nerozhodností. To proto, že běh světa nelze zastavit.

Vyvážené dělení Vaší energie a volného času mezi rodinu i přátele je velmi důležité, aby bylo Spravedlnosti učiněno zadost. Zamyslete se také například, zda neutrácíte pro vlastní potěšení více, než si můžete dovolit. Vše, co děláte, má dopad nejen na Vás, ale i na Vaše nejbližší. A Vaše jednání by mělo být spravedlivé ve všech ohledech.

Meč, který Spravedlnost svírá, připomíná nutnost odplaty – dát někomu, co si zaslouží. Spravedlnost je chladná a když už se rozhodne meč pozvednout, není její motivací hněv. Hněv totiž zatemňuje rozum a dobrý úsudek. Pokud Vám někdo neodpoví na dlouhý dopis, druhý mu již psát nemusíte. Pokud Vám někdo dvakrát slíbí pomoc a Vy se jí nedočkáte, je zbytečné na ní čekat do třetice. A pokud zrušili z důvodů úspor vysílání Vaší oblíbené televizní stanice, zkuste o tom přemýšlet jako o výzvě, jak dál pozitivně nakládat s Vašim volným časem. Zklamání je v takových případech samozřejmě na místě, nikoli však hněv. Spravedlnost ví, že lidem se nakonec vrací to, co světu sami dávají.

Pokud máte naopak pocit, že k Vám osud není teď spravedlivý v současnosti, můžete Spravedlnost vnímat jako příslib do budoucna. Stane se, že na Vás nebo někoho z blízkých dolehne nemoc nebo neštěstí, které jste si sami nezavinili. Spravedlnost je pak vyšším principem, který Vám pomůže vnímat tyto těžkosti s klidem, odvahou a odhodláním.

Spravedlnost přináší smíření pro každou duši a dává také řád celému světu. Snažte se proto mít radost z obojího.

Lea – Výklad karet

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz