Horoskopy › Výklad karetTarotové karty › Karta Svět

Tarotová karta - Svět

Tarotová karta Svět

Klíčové pojmy:

moudrost, završení, naplnění, celistvost
(neúspěch, ztráta)

Výklad karty:

Karta Svět zobrazuje nahou ženu uprostřed slavnostního věnce. V levé ruce drží magickou hůlku a v pravé lahvičku ukrývající tajemnou esenci. Hůlka je důkazem její moci a lahvička připomíná sílu jejího poznání. Obklopují ji čtyři evangelisté, kteří mají nad hlavou svatozář. Svět je vyvrcholením usilovného snažení a připomíná naplnění cesty. Příchod vytouženého cíle.

Důležitý je střed karty. Vyjadřuje totiž to, co je skutečně požadováno. Žena uprostřed proto může zosobňovat jakékoli Vaše niterné cíle. Může být spřízněnou duší, na níž jste čekali a která Vám nyní otevírá náruč.

Díky nahotě může být symbolem odhalení a úspěšného vyřešení nějakého problému. Její šála připomíná, že může být i múzou, myšlenkou či nápadem, který nakonec došel uskutečnění.

Karta Svět může být zjevně i skutečnou ženou, přítelkyní nebo manželkou - poukazuje tak na šťastný svazek či vztah. Cokoli Vás při pohledu na tuto kartu napadne, je jistě důležité. Přemýšlejte proto, jaká Vaše usilovná snaha může být nyní završena a může Vám přinést pocit naplnění.

Při očekávání výsledku musíte být mnohdy trpěliví. Dokončení nemůže nikdy předběhnout samotnou práci. Karta Svět proto také varuje před zklamáním a neúspěchem. V nepříznivé pozici může tato karta ohlašovat možnost nezdaru a marnosti Vaší snahy. Otázkou v takovém případě je, zda bude na vině Vaše překotná snaha dojít příliš rychle k cíli, nebo Vám plány kazí někdo jiný.

Svět neznamená pouze dokončení a uzavření nějaké záležitosti. Je také novým začátkem. Při poznání je potřeba vždy počítat s tím, že bude Vaše cesta pokračovat. Pokud by karta byla symbolem uzavření manželství, pak následný manželský život je pro Vás něčím novým. Pokud by byla symbolem završení nějaké práce, přijde další nový projekt nebo zakázka.

Karta Svět rovněž připomíná, že pravou a nepomíjející hodnotou, která by pro Vás měla být cílem, je moudrost. Věnec, který Svět obepíná, je důkazem celistvosti, jež s sebou moudrost přináší. Moudrý člověk totiž chápe svět v mnoha souvislostech, které do sebe zapadají jako jednotlivé lístky velkého věnce. Ten poté korunuje lidský život a dává mu skutečnou hodnotu. Moudrost je v řečtině Sofia. Filosof je pak v překladu ten, který moudrost miluje (filein – milovat, sophie - moudrost). Dost možná, že žena na kartě je právě Sofií (moudrostí), která se Vám nyní ukazuje v celé své kráse. Zkuse ji milovat a poznávat. Staňte se filosofem. Díky moudrosti uzavřete mnohé nezodpovězené otázky a Váš život získá uzavřený celistvý ráz.

Adéla – Výklad karet, Práce s kyvadlem

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz