Horoskopy › Výklad karetTarotové karty › Karta Velekněžka

Tarotová karta - Velekněžka

Tarotová karta Velekněžka

Klíčové pojmy:

vyrovnanost, nezávislost, svoboda, samostatnost
(lhostejnost, odcizení)

Výklad karty:

Velekněžka je sebevědomá a vyrovnaná, protože dosáhla rovnováhy mezi svými touhami a možnostmi je uskutečnit. Taková rovnováha je velmi vzácná a pro mnohé tajemná. Velekněžka drží v rukou knihu, ze které čerpá poznání. Moudrost totiž tvoří nejméně pomíjivou životní hodnotu. Z moudrosti pramení i duchovní energie, která dává člověku sílu a nezávislost.

Pokud Velekněžka cítí nespokojenost, má vždy dvě možnosti volby. Může zvýšit své snažení, aby dosáhla toho, po čem touží. Nebo může přehodnotit své cíle a uskromnit se. Obě cesty, pokud jsou završeny úspěchem, vedou ke stavu vnitřní vyrovnanosti. Pokud například toužíte po drahém obraze v galerii, můžete se snažit získat dostatek prostředků k jeho zakoupení. Nebo se prostě smířit s tím, že Vám postačí jeho reprodukce, vzpomínka na něj nebo jen procházka mezi podobnými díly v muzeu.

Snížit laťku vlastních očekávání lze však často jen díky namáhavé duševní práci. Pokud nemají v obchodě Vaši oblíbenou značku sýru, snadno sáhnete po jiném nebo zkusíte další obchod. Stává se ale také, že nemůžete studovat vysněnou školu nebo Vás přestane milovat partner. To jsou těžké chvíle, kdy často nelze již cokoli dělat a kdy nezbývá jiná cesta, než se s takovou situací smířit.

Místo řešení však často přichází obyčejné zapomnění. Snaha nechat nepříjemné zážitky zapadat sněhem čerstvých událostí mnohdy vyústí v to, že sníh po čase roztaje a člověk se potýká znovu a znovu se starými strastmi. Pokud se Vám ovšem podaří dojít ke skutečnému vnitřnímu smíření s těžkou situací, objevíte v sobě nový životní pramen, který Vás učiní silnějšími a vyrovnanějšími.

Život Velekněžky je svobodný. Čím méně pout si k věcem vytváří, tím méně na nich musí lpět a tím méně se může dočkat jejich ztráty a zklamání. Pokud ani Vy nebudete trvat na drahém autě, velkém domě nebo na jednoznačné pracovní pozici, nebudete se muset bát jejich ztráty.

Jiné je to ale s lidskými vztahy. Pokud by se člověk úplně vzdal hlubokých citů a vztahů ke svým blízkým, ztratí důležitou životní náplň, stane se lhostejným a jeho život prázdným. Je však potřeba mít na paměti i v oblasti lidských vztahů, že jsou pomíjivé obdobně jako věci fyzické. A lpění na vztazích přináší nakonec pouze bolest a nesvobodu. Lidský život i každý vztah je konečný.

Pomíjivé jsou tedy nejen věci, ale i lidské životy. Velekněžka se proto raduje z každého dne, který ji dovolí užít si přítomnosti spřízněných duší. Má však na paměti, že tento stav může kdykoli pominout. Nemarní čas. A pokud nastane chvíle nedobrovolného rozloučení, netruchlí. Ví, že vše na světě má vynech vše svůj začátek i konec. Jen tak může být Velekněžka vyrovnaná a spokojená.

Lena – Výklad karet, Práce s kyvadlem, Léčitelství

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz