Horoskopy › Výklad karetTarotové karty › Karta Věž

Tarotová karta - Věž

Tarotová karta Věž

Klíčové pojmy:

vytrvalost, budování, odolnost, materialismus
(ješitnost, zištnost)

Výklad karty:

Věž zobrazuje vysokou stavbu, kterou zachvátil požár. Střecha s hradbami doslova odlétla kvůli ničivé síle plamenů. Samotná věž je symbolem budování velkolepého díla, které však díky zištnosti nebo pýše stavitelů končí zkázou. Postavy, které na kartě vidíme, se možná chtěly ze zvědavosti dostat až k oblakům. Možná jim šlo jen o vlastní ješitnost a snahu překonat své sousedy. Urputná snaha se stala marnou a dílo je zničeno.

Věž si lze představit jako materiální bohatství, které lze vršit do závratné výše. Každý, kdo tak činí bez vhodné míry, riskuje, že se jeho Věž nakonec zboří. Kdo nemá Věž žádnou, nemá co ztratit. Nemusí mít strach, že mu ji zničí požár, vítr, nebo že postupně jeho bohatství časem zchátrá. Ovšem málokdo se vydá na cestu odříkání a vzdá se blahobytu, který svět nabízí.

Naopak, bohatství představované Věží je především ukázkou vytrvalosti a odhodlání něco velkolepého budovat. Věž nelze postavit přes noc. Tato karta Vás proto povzbudí, pokud například pracujete na rozsáhlém projektu, chcete zrekonstruovat byt nebo startujete novou životní etapu. Věž je motivací pro Vaše plány.

Věž se tyčí vzhůru a již z dálky tak dává vědět, že v ní přebývá někdo mocný. Zároveň těm, kdo ji obývají, poskytuje neocenitelný pohled do dálky. Věž může být proto dobrým prostředkem, jak se povznést nad každodenní problémy a jak získat skutečný světový rozhled.

Postavy, které z Věže padají, jsou pouze varováním. Karta je poselstvím o tom, že jakékoliv zázemí nemusí přečkat věčně. A pokud je stavba, tedy snaha něco tvořit, hnána pouze zištnými úmysly, je výsledek často nekvalitní a snadno otřesitelný. Tedy pokud budete dělat nějakou činnost pouze s ohledem na Váš prospěch, nebude výsledek sám o sobě jistě dobrý. Taková Věž se brzy zřítí.

Poselství karty je zřejmé: Budujte a radujte se z Vašeho díla. Jen dejte pozor – Věž, která přesahuje Vaše schopnosti nebo možnosti, (doplň čárku) se zboří i s Vámi. Přestaňte proto hledat štěstí v oblacích a stůjte raději pevně nohama na zemi. Stejně jako Vaše Věž. Pomyslete, kolik například znáte lidí, kteří přecenili vlastní síly a budovali firmu či bydlení na dluh, který nakonec jejich vysněnou Věž strhl k zemi. Rozvahy není nikdy dost a spěchat je často zbytečné.

A pokud máte pocit, že Vaše Věž právě spadla, nezoufejte. Díky tomu jste nyní zkušenější a budete mít lepší odhad. Věž může být pro každého zázemím a oporou. A každá další by měla být pevnější než ta předcházející. Na tom, zda právě ta Vaše Věž předčí výškou a fasádou ty okolní, záleží jen málo. Důležité je, aby Vám vyhovovala a byli jste s ní spokojení.

Béda – Numerologie, Práce s kyvadlem, Runy

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz