Horoskopy › Výklad karetTarotové karty › Karta Víra

Tarotová karta - Víra

Tarotová karta Víra

Klíčové pojmy:

víra, naplnění, přesvědčení, rozjímání
(zaslepení, pochyby)

Výklad karty:

Víra představuje moudrého muže, který nalezl to, co mnohému schází - víru. Promlouvá se svými učedníky o životě, jeho potěšeních i útrapách.

Víra je to, co dává našemu životu smysl. A nemusí to být nutně víra náboženská. Obyčejné přesvědčení, že konat dobré skutky se vyplácí a že zlo plodí jen další zlo, je důležitým pilířem našeho každodenního snažení.

Když večer uleháme, měli bychom mít pocit, že každý náš skutek zapadá do mozaiky smysluplné cesty našeho osudu. I zdánlivě promarněný den tak může být výzvou k tomu začít dělat věci jinak. Životní nepřízeň představuje zkoušku. Pokud Vám nevyšel dlouho očekávaný obchod nebo třeba někdo z Vašich blízkých onemocněl, zkuste to přijmout jako zvláštní "dar" shůry. Pouze s vírou, že všechny věci v životě mají smysl, a to nejen ty dobré, ale i zlé, můžete přestát i těžká životní období.

V moderním světě je málo víry, která tvoří nepomíjivé duchovní bohatství každého, kdo ji má. Lidé, co víru nemají, někdy zbytečně hazardují se životem. Odměnou je jim jen krátkodobé povzbuzení v moři marnosti. Jiní se bojí zastavit se a začít hlouběji rozjímat o svém životě. Prázdnota, která se v něm může ukrývat, je často přehlušena jměním a uznáním okolí. Jenže nový počítač jednou zastará, tričko vyjde z módy a auto, které žádalo možná více péče než vlastní rodina, zreziví. Teprve pak si člověk uvědomí, jestli všechny tyto věci opravdu sloužily na cestě hlubšího životního naplnění jemu, nebo jestli kvůli těmto věcem člověk jen zapomněl na své povrchní bytí.

Pokud se podíváte kolem sebe, zjistíte, že chyby jsou lidské. Každý náš čin nemůže být v souladu s naším přesvědčením a drobné poklesky jsou zkouškou naší víry. Pokud máte držet dietu a dáte si po měsíci strádání pro radost tučný párek, není to zločin. Špatná je touha záměrně a vědomě škodit sobě nebo druhým. A to z důvodu víry slepé nebo vůbec žádné. Kdo si zapálí jednu cigaretu, nemusí ještě zoufat, že je kuřák. Pokud si ji ovšem s radostí zapálí v lese, protože je mu srdečně jedno, jestli shoří, pak je to u něj s vírou špatné.

Slepá víra je obdobně nebezpečná, jako když není v člověku víra žádná. Vášnivý stoupenec sekty Vám může být stejně nebezpečný jako ten, kdo nevěří ani sám sobě. Proto se víra musí snoubit s rozumem.

Víru nelze nikomu vnutit ani ji nelze jednoduše získat. Víra je hluboké přesvědčení o tom, že každý krok v našem životě má smysl. I přes naši snahu určovat běh života občas zjišťujeme, že jsme bezmocní. Měli bychom se v takových chvílích zastavit a rozjímat. Věci se na světě dějí tak, jak mají, ať se nám to líbí nebo ne. A jen s vírou najdete snáze klid v bouřlivých časech nebo ve strádání.

Dalila – Astrologie, Výklad karet

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz