Horoskopy › Výklad karetTarotové karty › Karta Viselec

Tarotová karta - Viselec

Tarotová karta Viselec

Klíčové pojmy:

alternativa, vzdor, vyčkávání, obětování
(neschopnost, bezmoc)

Výklad karty:

Viselec je muž pověšený za jednu nohu na laně. A proč setrvává v této netradiční a na první pohled nepříjemné poloze? Vysvětlení jsou v zásadě dvě.

Může se jednat o někoho, kdo si zasloužil trest, a proto byl přivázán k šibenici. Na tomto místě musí trpět a nést následky svého jednání. Je však zřejmé, že jeho provinění nemohlo být příliš vážné. Jinak by totiž byl jeho trest výrazně přísnější.

K vykonání mnoha činů je možné použít buď inteligenci nebo sílu. Tato karta naznačuje, že motivací pro Vaše konání bude právě nezměrná odvaha a niterná touha. Něco přirozeného, silného a instinktivního hluboko ve Vás.

Máme tak před sebou někoho svéhlavého, nejspíše rebela, který jde proti společenským zvyklostem. Viselec je tak dobrým symbolem vzepření se společnosti a tradicím. Viselec je ten, který nejen jinak smýšlí, ale i jinak jedná. Kdyby si své názory nechal pouze pro sebe, neměla by jej většinová společnost zač trestat.

Viselec může být ekolog, bojovník za odzbrojení nebo politický aktivista. Ale stejně tak i někdo, kdo odmítá pečovat o své zdraví, kariéru nebo bankovní konto. Prostě kdokoli, kdo nesdílí běžně uznávané názory a má odvahu občas vykročit tak proti proudu společenských konvencí. Odplatou za to je mu dočasná ztráta svobody a bezmoc.

Jestli cítíte, že je Viselec součástí Vaší povahy, přijměte jej jako výzvu k úvahám, jak skloubit Vaše jednání s okolním světem. Zamyslete se třeba, kdy jste naposledy měli nepříjemnost s nějakým úřadem nebo institucí a jak byste se zachovali v takové situaci příště. Pokud jako Viselce vnímáte někoho z Vašich blízkých, přemýšlejte, jak mu pomoci v jeho strastech. Určitě nezměníte jeho názory, ale třeba najdete lepší cestu, jak se vyvarovat společenské odplaty.

Existuje však i druhý způsob, jak lze nahlížet na tuto kartu. Viselec má v provaze upevněnou jen jednu nohu a ruce má schované za zády. Nevíme tedy, zda jsou spoutané či nikoliv. A pokud nejsou, můžeme si s trochou nadsázky myslet, že Viselec na laně cvičí, případně si jen protahuje záda. Setrvává v této netradiční poloze, protože mu to přináší úlevu, potěšení a hlavně obrácený pohled na svět.

Svět vzhůru nohama – vidět věci z jiné perspektivy, to je to, co láká dobrovolného Viselce. Převrácený svět je pro něj hodnotnou inspirací. Tento Viselec je umělcem, vynálezcem či vizionářem.

Ať už na Vás tato karta působí jakkoli, její možné poselství vždy doprovází fakt, že Viselec je pro danou chvíli člověk s omezenými možnostmi jednání. Takový, který na čas ztratil svoji moc. Ať již dobrovolně či nedobrovolně. Musí nyní obětovat své pohodlí. Pouze vlastní obratnost nebo vyčkávání jej uvedou opět do přirozené polohy. Je to daň za jeho svobodného ducha nebo netradiční názory.

Rozárka – Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz