Horoskopy › Výklad karetTarotové karty › Karta Vůz

Tarotová karta - Vůz

Tarotová karta Vůz

Klíčové pojmy:

zážitky, aktivita, cestování, fantazie
(pýcha, zběsilost)

Výklad karty:

Vůz představuje udatného bojovníka, který je tažen na voze párem silných koní. Při bližším pohledu ale zjistíte, že motiv karty připomíná spíše karnevalový výjev, který je shora orámován oponou. Zda je tedy muž na voze skutečným mocným dobyvatelem nebo jen divadelním hercem bude záležet na Vás.

Koně jsou však v každém případě praví a symbolizují mocnou energii, kterou je třeba držet v otěžích. Jen tak může být tato síla smysluplně a účelně využita. Vůz proto vybízí k aktivitě a činnostem, které Vám přinesou nové zážitky. Cestování je pro Vůz nejpřirozenější z nich.

Pokud tedy přemýšlíte už delší dobu, zda se vydat na dobrodružnou cestu do hor či pralesa, bude tato karta dobrým impulzem pro Vaše odhodlání. Máte-li raději skromné cíle, pak vězte, že cesta vlakem a turistický průvodce v ruce mohou být zárukou nevšedních zážitků. V době, kdy má již skoro každý vlastní automobil, je jakýkoli jiný způsob dopravy vpravdě exotický a ke skromnému dobrodružství není nikdy daleko.

Zážitky a poznávání nových obzorů ale nejsou jen otázkou velkých investic a nedozírných dálek. Zážitky čekají mnohdy doslova za rohem. Zkuste se zamyslet, jaké aktivity Vám již delší dobu unikají pro nedostatek času nebo odvahy. Chcete začít hrát kuželky, malovat, cvičit jógu, pěstovat kaktusy nebo si upéct vlastní chleba? Pokud neznáte nikoho, kdo by Vám v takovém snažení přímo pomohl, nevadí. Vůz je znamením energie, kterou jen musíte uchopit do vlastních rukou.

Díky fantazii můžete rozvinout všechny možnosti karty Vůz. Jak získat vlastnosti rytíře? Jako muž si tak třeba dodáte více odvahy. Jako žena pro změnu víru v to, že se snad konečně objeví vysněný pohádkový princ. Jako muž si ale dejte pozor na pýchu, která by Vám mohla propůjčit falešné zdání Vaší dokonalosti. A jako žena buďte ostražitá, abyste rozeznala pravého prince Vašeho života od obyčejného herce, který se za něj pouze vydává.

Mějte se také na pozoru před negativními tendencemi, které může splašené koňské spřežení vnést do Vašeho života. Stane se třeba, že dostanete chuť prásknout bičem a opustit něco významného. Dejte pozor, aby takové rozhodnutí, pokud někdy přijde, nebylo ukvapené. Vůz je znamením řízených změn, ne zběsilého jednání.

Život je činorodou aktivitou, kterou musí vždy doprovázet i odpočinek. Pokud se cítíte přepracovaní, může být právě Vůz známkou nutnosti zpomalit. Dnešní uspěchaná doba je připomínkou toho, že každý z nás nemůže být tím, kdo se na Voze veze. Mnozí jsou alespoň občas v roli koně, který spolu s ostatními táhne Vůz kupředu. Být takovou tažnou silou je vždy záslužná a potřebná činnost. Vyžaduje však i vhodný čas pro odpočinek a načerpání nových sil.

Nezapomeňte proto, že Vůz je jen prostředek na cestě Vašeho života. Osud musíte mít sami pevně ve Vašich rukách.

David – Numerologie, Výklad karet, Práce s kyvadlem

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz