Horoskopy › Výklad karetTarotové karty › Karta Zamilovaní

Tarotová karta - Zamilovaní

Tarotová karta Zamilovaní

Klíčové pojmy:

láska, vztah, vášeň, cit
(strádání, pokušení)

Výklad karty:

Zamilovaní ukazují anděla lásky, který míří svůj šíp dolů na zem. Mezi obyčejné lidi, kde se snaží probudit jejich vášně a vzájemné city. Tato karta nemá ústřední postavu, protože mezilidské vztahy jsou často velmi komplikované. Je rovněž mnohoznačná, a proto záleží na Vás, jak ji vyložíte.

Postava vlevo může představovat kněze, který žehná svazku mladých milenců. Může to být ale i manžel, který přistihl svoji nevěrnou ženu s jiným mužem. Může to být kuplíř, který nabízí prodejnou lásku ženy vpravo. Konečně to může být i ošklivá zámožná žena, jejíž a muž uprostřed rozmýšlí, zda je pro něj důležitější bohatství a pohodlí, nebo láska a upřímnost. Představivosti se meze nekladou a skutečnou povahu této karty určíte jen Vy sami.

Karta nese poselství o tom, že láska má mnoho podob. Život bez toho, abyste někoho nebo alespoň něco milovali, postrádá svůj půvab a hloubku. Jistě lze žít i bez lásky, ale je to stejné jako vařit oběd bez koření. Pokud vyberete koření nesprávné, zvolíte jeho špatnou míru nebo na něj úplně zapomenete, nepochutnáte si ani Vy, ani ostatní.

Zamilovanost je ovšem často jen slepou vášní pro někoho druhého, pouhým vzplanutím. Dejte si proto pozor na Amorovy šípy, které ve Vás rychle probudí nadšení. Pokud to myslíte se vztahy vážně, představte si, jak bude člověk, který Vám učaroval, vypadat za rok nebo také za třicet let. Bude se Vám líbit i se dvěma těžkými nákupními taškami? Co když bude chtít večer sledovat seriály, které Vás nebaví? Budete jej milovat i s umělými zuby? A konečně, dokážete si jej představit jako rodiče Vašich vlastních dětí?

Růžové brýle vždy dříve nebo později zmizí a láska je umění dlouhodobě pěstovat vztah. Záleží na Vás, zda budete mít dost sil a chuti přikládat polínka do společného krbu lásky, který zahřeje Váš život. Dlouhodobý vztah totiž vyžaduje mnoho odříkání a kompromisů, protože sdílení sebe sama s kýmkoli druhým je vždy velmi náročné.

Jen když budete mít skutečnou žízeň, teprve pak poznáte, jak je samotná voda dobrá. A stejně tak bez osamění nebo citového strádání těžko oceníte, že hluboký a pevný vztah není v životě žádnou samozřejmostí. K dlouhodobým vztahům patří vždy i pokušení a nutnost odpouštění. Sklon k hříchu je člověku totiž vrozený. Hříšné myšlenky proto nejsou špatné, ale přirozené. Jsou otázkou vnitřního boje a smíru v každém z nás. Chtít ovšem záměrně a vědomě skutečně hřešit je špatné.

Karta Milenci vybízí k zamyšlení nad emocionálním životem. Děláte to, co skutečně milujete? Obklopujete se lidmi, kterým můžete bezmezně důvěřovat a kteří jsou k Vám upřímní? Hodnocení vztahů je vždy na místě. Nenechávejte se unášet jen pocity. A každý den buďte šťastni za možnost sdílet Váš život s někým blízkým.

Helga – Astrologie, Výklad karet, Reiki na dálku, Práce s kyvadlem

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz