Horoskopy › Výklad karet › Keltský kříž

Keltský kříž

Keltský kříž
Následující článek je návodem, jak si sami můžete vyložit Keltský kříž. K výkladu budete potřebovat sadu 78 karet (Crowleyho tarot, karty Rider Waite nebo jinou), trpělivost a inspiraci, kterou najdete v textu níže.

Keltský kříž je výkladem karet pro náročné. Zabývá se celou osobností a k jeho provedení je zapotřebí vytažení deseti karet. Keltský kříž je pravděpodobně nejstarším schématem ve vykládání tarotu vůbec. Zachoval se z dob středověku a za tu dobu prošel mnoha změnami. Je zrcadlem, které neopomíná nic z lidského života. Je možné ho využít před důležitými životními rozhodnutími nebo v situacích, kdy se cítíme bezradní. Výklad Keltského kříže slouží k rekapitulaci všeho, co jsme vykonali na úrovni osobní, profesionální i duchovní.

Dominika – Práce s kyvadlem, Výklad snů

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Jak postupovat při míchání karet

Jak vyložit Keltský kříž

Než začnete vykládat Keltský kříž, je dobré znát svoji životní kartu i roční kartu (symbol růstu pro tento rok). Pochopíte tak při výkladu lépe některé souvislosti.

Každá pozice má svůj význam – řiďte se jím. Karetní barva (meče, poháry, hole, disky) v určité pozici Vám rovněž hodně napoví.

Pokud je nějaká karta obrácená vzhůru nohama, nacházíte se v procesu změny a nebo jste odhodláni změnu podstoupit.

Královské karty (Rytíř, Královna, Král, Princ) mohou předznamenávat osoby důležité tím, že u nich jako v zrcadle najdete své kvality a talenty.

Trumfové karty neboli karty Velké Arkány (22 karet s postavami a číslem nahoře) naznačují velmi silný potenciál schopností, které v současné době projevujete, obzvláště pak, pokud se objeví karta, která se shoduje s Vašim životním symbolem. Taková karta značí, že se Vám dostává zvláštní pomoci, jejíž povaha je určena pozicí, ve které se tato karta nachází.

Význam jednotlivých pozic

  1. Srdce v minulosti – vše, čím jste se v citové oblasti zabývali v minulosti
  2. Srdce v přítomnosti – vše, čím se v citové oblasti zabýváte nyní
  3. Vědomá mysl – vše, nad čím přemýšlíte, Vaše naděje, jednotlivé záležitosti, touhy
  4. Podvědomá mysl – vše, co se v ní odehrává a vše co chybí na vědomé úrovni
  5. Práce – tvořivost, příležitosti, překážky
  6. Schopnost činit rozhodnutí – odvaha jednat a přijmout zodpovědnost
  7. Jak se projevuje Vaše práce a tvořivost – může jejich prostřednictvím nastat nějaký průlom?
  8. Vztahy – hluboké citové vztahy
  9. Naděje a úzkosti
  10. Přirozený projev

Přehled keltského kříže

Jakmile jste s výkladem Keltského kříže hotovi, můžete si udělat přehled. Ten si vytvoříte tak, že deset karet, kterých se Vám dostalo, uspořádáte podle jednotlivých karetních barev. Hole budou shrnutím toho, co se s Vámi odehrává na duchovní úrovni. Meče odhalí celkový obraz Vašich mentálních postojů, názorů a myšlenek. Poháry Vám ze širší perspektivy ukáží, co prožíváte na citové úrovni. Disky znázorní Váš celkový vztah k vnější skutečnosti. Trumfové karty (symboly Velké Arkány) Vás upozorní na vlohy a talenty, které Vám na cestě životem pomáhají. Symboly Velké Arkány zastupují archetypální energie, které se projevují v hloubce Vašeho nitra.

Moje osobní zkušenost

V těžkých životních situacích, kdy jsem byl na dně a chtěl jsem požádat karty o vysvětlení a pomoc, jsem se snažil několik dní předem úplně uvolnit a soustředit se na svoji vlastní podstatu.

Před spaním jsem se nejdříve snažil oprostit od všech reálných problémů – používal jsem systém jako v počítači: pokud se mně zjevovala nějaká reálná záležitost, házel jsem jí do koše. Až jsem se cítil úplně uvolněný, poděkoval jsem za životní zkoušky, které mě potkaly, požádal jsem za odpuštění všechny, kterým jsem ublížil, odpustil jsem všem, kteří ublížili mně a nakonec jsem odpustil sám sobě. Tento rituál jsem opakoval několik dní a pak jsem si vyložil karty, které mně pomohly postupně zvládat problémy krok po kroku.

Mgr. Jiří Berta